Еден од најдобрите фубдалери на Ливепрул, Фабињо стави потпис на нов, доглгодишен договор со својот клуб.

Информацијата денеска ја потврдија официјално од клубот. Иако деталите не се откриваат, од Ливерпул соопштија дека договорот е до 2026-та година.

„Последните три сезони бев навистина среќен. Научив многу со менаџерот, со целиот персонал, како и со соиграчите. Заеднички постигнавме многу работи и мислам дека ова е најдоброто место за напредок, да се учи од стручниот штаб, од момците“,- изјави Фабињо

Наскоро се очекува уште еден голем потпис на Енфилд, а тоа продолжувањето на договорт на голманот Алисн Бекер.