Првата ракавица на „Топџиите“ Лено во разговор за „Мирор“ го даде својот глас за ривалот од Ливепрул во однос на диелмата кој е најдобриот голман во Премиер лигата оваа сезона.

„Според мене, се е јасно, најдобар во моментов е Алисон. Тој има се за да биде на првото место, и статистиката тоа го покажува. Одигра многу големи натпревари за Ливерпул и за мене нема дилеми дека тој е најдобриот во моментов.“ – вели Лено.

Лено се поврзуваше со заминување од Арсенал ова лето но поради коронавируст многу планови се одложени.