Хрватските медиуми тврдат дека Аријан Адеми го напушта Динамо Загреб, има три понуди од Русија.

Според најавите од Хрватска, три клуба од Москва, ЦСКА, Локомотив и Сапртак упатиле понуда до Динамо за македонскиот репрезентативец.

Динамо Загреб може да инкасира 5 милиони евра, Адеми по 10 години ќе игра за друг клуб.

Адеми има 28 години, сака нов предизвик и веројатно летово ќе го напушти Динамо.