Шпанската ТВ куќа „La Seksta” денес објави информација дека „Антоан Гризман веќе неколку часа е нов играч на Браселона.“

Според медиумите, Гриман ќе биде промовиран утре.

Каталонскиот клуб уплатил 120 милиони евра на сметката на Атлетико Мадрид.

Медиумите тврдат дека не постои дилема и дека дефинитивно оваа недела Гриман ќе игра за Барса.