Победата над Беневенто од 5:2 покажа дека Интер е во добра форма на старотот од новата сезона во Серија А.

Новото засилување во одбраната на Конте, Хаким во изјава за Скај Италија потврди дека засега работите се одвиваат одлично.

„Многу сум среќен за се што се случува до сега, се адаптирам добро и учам за тоа што бара тренерот од мене. Ова е многу позитивен старт. Имаме тим кој може да го освои Скудетото. Работиме на тоа и имаме капацитет за да ја освоиме Серија А.“ – изјави Хакими.

;

Хаким досега запиша две асистенции и еден гол за новиот клуб.