Албанскиот интернациоанлец, Рубин хебај е најновото засилување на Шкендија во зимскиот преоден рок.

Хебај трета пат во кариерата ќе се обиде да има успешна приказна надвор од неговата родна земја.

„Одлично сум прифатен во Шкеднија. Знам за каков клуб се работи. Ова е трет пат како ќе играм надвор од Албаија, се надевам на трета среќа и многу поголем успех од претходните искуства. Целта е јасна, шампионската титула и успешен настап во Европа.“ – изјави Хебај.