Селектoрот на Израел го призна поразот од Македнија, Андреас Херцог ја пофали Македонија за која изјави дека заслужено стигнала до победата.

Израел не бил конкретен во нападот, шансите не биле на потребното ниво, Македонија делуваше посигурно, вели Австриецот на клупата на Израел.

„Бев оптимист дека имаме квалитет да постигнеме гол, но во тоа не успеавме денеска во Скопје, Македонија беше конкретна, и подобар противник, мораме да работиме да се подобриме“ – изјави селекторот Херцог.