Англискиот премиерлигаш Челси пројавува интерес за капитенот на Барселона, Лионел Меси, објави Goal.com

Лондонскиот клуб е подготвен да му предложи договор на 33-годишниот Аргентинец доколку го напушти каталнскиот клуб следното лето како слободен играч.

Меси има договор со Барселона до јуни 2021.

Ситуацијата околу Меси внимателно ја следи и Манчестер сити.