Мино Раиола сакал под свое да го земе фудбалерот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Дони Ван Де Бек, но тој ја одбил оваа можност, пишува Дејли Експрес.

Според изворот, Раиола му понудил на 24-годишниот Холанѓанец да помогне во заминувањето од сегашниот клуб, но ова не било прифатено од играчот.

Ван Де Бек моментално го претставува „HCM Sports Management“, кој исто така работи со поранешниот партнер на фудбалерот во Ајакс, Френки Де Јонг.

На 26 октомври беше објавено дека Ван де Бек сака да смени агент за да го забрза трансферот од Манчестер Јунајтед.