Ветеранот Златан Ибрахимовиќ доби дозвола карантинот од 14 дена да го мине во неговиот апартман во Милано откако помина две тестирања за Ковид-19 и беше негативен.

Ибракадабра испрати порака преку неговиот Инстаграм профил и напиша: Госпорд се врати и ве чува!

 

View this post on Instagram

 

God iZ back and watches over you

A post shared by Zlatan Ibrahimović (@iamzlatanibrahimovic) on