Златан Ибрахимовиќ извесно е го напушта ЛА Галакси, заврши со МЛС лигата но неизвесно е каде ќе продолжи во Европа.

Иако  има 38 години, Швеѓанецот е ѓелба на многу клубови, поготово од Италија.

Ибрахимовиќ според неговите блиски пријатели сака да се пензионира во Италија, има неколку понуди, прашање е што ќе избере.

Болоња и Фиорентина отпаднаа, Наполи е се помалку во игра и се чини дека Милан би можела да биде следната дестинација за напаѓачот од Шведска.