Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ ќе биде дел од актерската екипа на новиот филм од култната француска сказна „Астерикс и Беликс“.

Ибрахимовиќ ова го потврди на Инстаграм а премиерата за филмот е закажана за следната година.