Напаѓачот на Милан се огласи по потврдата дека е заразен со Ковид-19. Ибрахимовиќ во негов стил објави Твит со кој уште една ја покажа неговата самодоверба и храброст.

„Вчера имав негативен Ковид тест, денска позитивен. Немам никакви симптоми. Ковид имаше храброст да ме предизвика мене. Лоша идеја.“ – напиша Ибрахимовиќ.