Навивачите на Милан уживаат во победата против градскиот ривал Интер, запишаа триумф со 2-1, во главна улога беше Златан Ибрахимовиќ.

Швеѓанецот на Инстаграм постираше фотографија од мечот со Интер и напиша:

„Милано никогаш немал Крал, имаат БОГ“ – напиша Ибра на Инсаграм

 

View this post on Instagram

Milano never had a king, they have a GOD

A post shared by Zlatan Ibrahimović (@iamzlatanibrahimovic) on