Напаѓачот на Милан Златан Ибрахимовиќ упати апел за доследно почитување на мерките за заштита од коронавирусот.

Тој неодамна излезе од карантин, откако успешно се излечи од опасниот Ковид 19.

 

View this post on Instagram

 

Ricorda di indossare la mascherina, mantieni le distanze e proteggi chi ti sta vicino, sempre. Vinciamo noi! @regionelombardia.official

A post shared by Zlatan Ibrahimović (@iamzlatanibrahimovic) on

Вирусот ме предизвика и јас победив. Вие, сепак, не сте Златан и затоа не го предизвикувајте вирусот. Бидете умни, почитувајте ги превилата – заштитна маска и дистанца, секогаш. Ќе победиме“, истакна Ибрахимовиќ во видеото кое го сподели на социјалните мрежи.