Австралискиот фудбалер Џош Каваљо собра храброст да излезе во јавност со својата интима, односно да признае дека е геј.

Откако го направи тоа поддршка му стигна од сите страни. Се јавија најсилните клубови на светот, меѓу нив Барселона, Јувентус, Ливерпул, Аресенал.., а поддршка доби и од многу познати фудбалери, па пораби храброста пофалби доби од Рио Фердинанд, Давид Де Геа, Рафаел Варан, Антоан Гризман, Џерерд Пике…

Со порака се јави и Златан Ибрахимовиќ.

„Ти си шампион. Фудбалот е за сите. Посебно почитување.“