Златан Ибрахимовиќ и Ромелу Лукаку беа во фокусот на вниманието на вчерашното дерби во Купот на Италија, Интер го победи Милан со 2-1, ѕвездите од двата клуба за малку ќе се истепаа.

Погрдни зборови и неми сцени на „Џузепе Меаца“, Ибра го навреди Лукаку, Белгиецот не му остана должен.

Денес тренерот на Милан, Стефано Пиоли со изјава дека Ибрахимовиќ се извинил за однесувањето и навредите кон Лукако, ова ретко се случува, Ибра конечно со извини.

„Како голем шампион, Златан се извини за ситуацијата“ – кратко изјави Стефано Пиоли.