Златан Ибрахимовиќ беше еден од најдобрите поединци на Милан против Калјари во последното коло во калчо лигата оваа сезона, погоди на средбата и го предводеше својот тим до триумф.

Швеѓанецот реагираше на социјалните мрежи, на твитер упати порака.

„Јас сум Бог на оваа игра“