Аргентинецот Мауро Икарди не отпатува со Интер на турнеата во Кина, тој остана во Италија и е пред трансфер во Јувентус  или Наполи.

Икарди делува нервозно кога е во прашање „старата дама“, му даде ултиматум на Јувентус, или ќе потпишеме договор до 10 август или  потпишувам за Наполи.

Интер има одредено две цени за Икарди, ако сака Јувентус да го види во своите редови ќе мора да плати 80 милиони, за Наполи цената е со „попуст“ и изнесува 70 милиони.