Француските медиуми објавија дека бракот на Ванда Нара и Мауро Икарди наскоро може да заврши, а веста силно одекна во светот на спортот.

Ванда е сопруга и менаџер на фудбалерите на ПСЖ, најпозната по тоа што го напушти фудбалерот Макси Лопез токму поради Икарди. Вчера, таа изненади со објава на Инстаграм во која го обвини Икарди за измама.

Ванда престана да го следи Икарди, играч на ПСЖ, чија сопруга и менаџер е, на социјалните мрежи и ги избриша сите споделени фотографии. Веднаш по тој потег, ПСЖ објави дека му дозволи на Икарди да го пропушти  тренингот  поради „семејни причини“.

Неколку дена потоа, Ванда и Икарди пукаа еден на друг на социјалните мрежи, а сега Радио Монте Карло известува дека Икарди и се заканувал на својата сопруга.

РМЦ објави дека Икарди се заканил дека ќе го раскине договорот со ПСЖ доколку таа побара развод од него. Икарди има договор до летото 2023 година според кој заработува 12 милиони евра по сезона, а доколку побара раскин на договорот, Ванда ќе треба да му плати на ПСЖ одредена сума на отштета.