Илија Несторовски и Влатко Стојановски се позитивни на Ковид-19, информираа Удинезе и Шамбли.

Македонските репрезентативци ќе ги порпуштат викенд натпреварите во Серија А и втората лига во Франција.

Стојановски е во изолација по пристигнувањето во Франција и позитивниот тест реализиран од страна на францускиот второлигаш Шамбли.

Удинезе  викендов се среќава со  Лацио, Несторовски нема да биде во составот.