Марсело Брозовиќ, изминатиот викенд, бил фатен од италјанската позиција како вози под дејство на алкохол по што веднаш му беше одземена возачката.

„Кориере дело Спорт“ пренесува дека полицијата го запрела хрватскиот интернационалец околу два часот наутро, а за проблемите на Марсело да бидат поголеми се погрижи неговиот тим Интер.

„Нероаѕурите“ за овој инцидент ќе го казнат Хрватот со 100.000 евра, но и покрај тоа тој треба да се најде во првиот тим за вечерашниот дуел против Торино.