Медиумите на Апенинскиот полуостров јавуваат дека спортскиот директор на Интер, Пјеро Аусилио се наоѓа во Лондон, каде ќе има состанок со претставници на Тотенхем и Челси

Италјанскиот гигант има намера во своите редови следната година да ги виде Кристијан Ериксен, Тоби Алдервејрелд и Јан Вертонген од Тотнем, додека од Челси сакаат да го купат Оливие Жиру.

На сите овие фудбалери им истекува договорот по крајот на сезоната, а тоа „нероаѕирите“ ќе се обидат да го искористат.