Интер и Наполи вечерва на „Џузепе Меаца“ го играат првиот полуфинален натпревар во Купот на Италија.

Наполи го објави списокот на играчи со кои ќе допатува во Милано, секако Елиф Елмас е дел од составот на клубот од Неапол, за очекување е да добие шанса од првата минута.

Интер по елиминацијата од Лигата на шампионит еутеха бара во Европа лигата , првенството и Купот на Италија, изразит фаворит нема, се очекува неизвесен дуел на „Џузепе Меаца“.

Средбата, Интер – Наполи започнува од 20-45 часот, утре се среќаваат Милан и Јувентус во истиот термин.