Иван Ракитиќ и понатаму е топ тема на фудбалската берза, се додека не заврши преодниот рок тој ќе биде дел од шпекулациите на трансфер пазарот.

Интер  и натаму е сериозно заинтересиран заа Хрватот кој е „ни на небо ни на земја“ кај Барселона која сеуште не му понудила нов договор.

Ракитиќ е желба на Интер но и на Јунајтед, Евертон… Интер не успеа да го донесе Модриќ па сега 100% е свртен кон Ракитиќ, пробелмот е  што клубот од Милано сеуште го нема продадено Икарди, за Жоао Марио нема речиси никаков интерес а беше платен 40 милини.