Чилеанецот Алексис Санчез се повреди за време на настапот за националната репрезентација, го очекува пауза од три месеци.

Санчез има повреда на глуждот која ја оштетила тетивата, следуваат дополнителни лекарски прегледи, можна е и операција тврди „GazzettadelloSport“. Санчез настапи за Чиле на пријателскиот натпревар против Колумбија,

Антонио Конте има сериозен проблем, Лукаку не е 100% опоравен од последната повреда, клубот од Милано в недела му гостува на Сасуоло.