Газдите на Интер и покрај освоеното скудето најавија дека мора да има намалување на трошоците во клубот, според „Corriere dello Sport“, познато е кој ќе биде на продажба а кој останува.

„Corriere dello Sport“ тврди дека Ромелу Лукаку, Алесандро Бастони и Николо Барела под ниедна цена нема да бидат продадени.

Ако се верува на најавите на „Corriere dello Sport“, доколку дојдат добри понуди Лаутаро Мартинез, Де Вриј, Хакими и Брозовиќ би можеле да бидат продадени.