Интер е упорен да  го доведе Ромелу Лукаку од Јунајтед во своите редови , се обидува  на сите начини да го убеди тимот од Англија но засега не успева во тоа.

Јунајтед ја одбил понудата од Интер  кој ги нуди Икарди и Наинголан плус пари за Лукаку, засега нема договор но целтта на тимот од Милано останува иста, Лукаку по секоја цена да дојде на „Џузепе Меаца“.

Англискиот клуб подолго време преговара со Интер , бара 70 милиони евра, сума која засега е превисока за клубот од Милано.