Интер и Тотенхем преговараат за можен трансфер на Милан Шкрињар, но засега немаат договор.

Тотенхем нуди 30 милиони евра и еден играч, Интер бара 60, преговорите се во тек, но клубот од Милано преговара и со Манчестер Јунајтед за Крис Смолинг.

Евентуален трансфер на Смолинг во Интер ќе се реализра доколк Шкрињар потпише за Тотенхем, предониот рок завршува на 5 октомври, до тогаш клубовите имаат време за преговри.