Жуниор Фирпо може да биде дел од размената на играчи со Барселона, ова го потврдуваат извори од таборот на Интер кој дал зелено светло преговорите да продолжат со клубот од Шпанија за продажба на Лаутаро Мартинез.

Видал и Умити не с ево плановите на Интер, клубот од Милано не сака да преговара со Барселона за овие двајца, останува да чекаат нова понуда но и финасиска потврда колку за возврат ќе платат Шпанците.

Фирпо дојде од Бетис, има 23 години, игра во одбраната и Интер нема проблем да да го вклучи во размената од која ќе добие уште еден играч од Барселона и најамлку 60 милион иевра.

Преговорите меѓу Интер и Барселона се тешки и долги за Мартинез, каталонците инсистираат на Аргентинецот и прават се да го донесат ова лето.