Директорите во Интер, Бепе Марота, Алесандро Антонело и Пиеро Аусиоло, се позитивни на Ковид1-19.

Во официјалното соопштение, Интер објави дека Марота, Антонело и Аусиоло се во изолација, нејасно е дали биле во контакт со играчите, и дали ќе има дополнителни нови позитивни на коронавирусот.

Интер е лидер во калчото, во недела го пречекува тимот на Горан Пандев во Милано.