Интер влегува во финишот на предниот рок со само една желба, Ромелу Лукаку од Јунатед. Белгиецот  не тренира со „ѓаволите“  чека трансфер во Италија, прашањето е дали Милано или Торино.

Откако Дибала им ги расипа сметките на Јувентус  и Јунајтед, Интер повторн опреговара за репрезентативецот на Блегија.

Интер понудил 75 милиони и е се поблиску до потписот на Лукаку. Според „Skay Italia“ преговоите ќе финишираат утре кога во Лондон ќе се сретната претставниците на двата клуба како и менаџерот  на  Белгиецот.