Актуелниот шампион, Интер денеска го дочекува Јувентус во дербито на 9 коло од Серија А.

Домаќините се фаворити, но откако „Старата Дама“ се консолодираше и запиша шест победи во низа во сите конкуренции, на првакот му е јасно дека нема да биде лесно.

Ова се можните состави за денешното големо дерби кое ќе започне во 20:45.

Како загревање за дербито во Милано, ќе послужи мечот во Рим, меѓу Рома и Наполи кој ќе започне во 18 часот.

Елиф Елмас е најавен меѓу резервистите во составот на Спалети.