Интер оваа недела ќе се фокусирана Ромелу Лукаку  и сака да ги заврши преговорите најбрзо што може со Јунајтед.

Гигантот од Милано преговара со уште пет други играчи но според „La Gazzetta dello Sport“ оваа недела е клучна на релација, Интер-Јунајтед-Лукаку.

Јунајтед не планира да го пушти Лукаку за помалку од 60 милиони евра, тоа на Интер му создава проблеми но сега тргнуваат во последен обид за потписот на 26 годишниот напаѓач, сите други активности се во втор план.

Јунајтед пред две години го доведе Лукаку од Евертон за сума од 85 милиони евра.