Интер се откажал од  трката за потпис на тимо Вернер, но затоа го одреди приоритетот, Сандро Тонали е желбата на раководството на клубот од Милано.

Тонали е топ приоритет за Интер, играчот од средниот ред на Бреша и репрезентативец на Италија е желба на Антонио Конте и Хавиер Занети.

Интер засега нема интерес за Видал и Кавани, за Уругваецот опцијата е отворена но не е приоритет.