Интер очајнички  бара напаѓач, откако станува јасно дека нема договор со Јунајтед за Лукаку, тимот од Милано се врти кон Герет Бејл, тој е на излезна врата кај Реал Мадрид.

Велшанецот е изесно дека ќе мора да го напушти Мадрид, Интер бара напаѓач, Конте го сака во Милано, единствен проблем засега е големата плата на Бејл во Реал Мадрид.

Антонио Конте се обидува да дојде до квалитетен напаѓач, покрај Бјел на списокот на тренерот на Интер се и Сергеј Милинковиќ – Савиќ но и Кавани.