Секој четврти фудбалски навивач во Британија мисли на фудбалери за време на секс.

Во оваа невообичајна анкета на Free Super Tips учествуваа повеќе од 2000 фудбалски фанови.

Лидер на овој рејтинг на најпосакуваните е поранешниот фудбалер Дејвид Бекам, кој собра околу 25 % од гласовите.

Втор на листата е фудбалерот на Јувентус, Кристијано Роналдо, а трет е напаѓачот на Тотенхем Хари Кејн.

Во топ 10 се и: Герет Бејл, Лионел Меси, Деле Алпи, Давид де Геа, Маркус Рашфорд, Серхио Агуеро и Рахим Стерлинг.