Поранешниот селектор на Република Ирска Мик Мекарти е назначен за нов тренер на кипарски Апоел.

61-годишниот ирски тренер потпиша двегодишен договор, а со него во Никозија се сели и Тери Конор, негвиот помошник во Вулверхемптом, Ипсвич и ирската репрезентација.

Апоел по осум кола во кипарското првенство заотснува 11 бодови зад лидерот Аполон.