Легендите на Милан, Андреј Шевченко и Џенаро Гатузо можно е до крајот на октовмри да бидат дел од Серија А како нови тренери на Милан и на Џенова.

Оваа вест ја пренесуваат поголемиот дел од медиумите од Италија откако раководствата на двата клуба бараат нови тренери.

Шевченко би требало да седне на столчето на Џанпаоло во Милан кој вчеравечер го претрпе третиот пораз во низа.

Гатузо се споменува како нов  тренер на Џенова каде што игра нашиот капитен Горан Пандев.