Во просториите на Фудбалската федерација на Македонија, денеска беа извлечени двојките за новата сезона од првото коло во Втората фудбалска лига.

Натпреварите поради пандемијата од Ковид-19 ќе се играат без публика, првото коло ќе се игра на 22 август во терминот од 17 часот.

ВМФЛ Запад 1. коло

ГОСТИВАР – ОХРИД
СКОПЈЕ – ВЛАЗЕРИМИ
ТЕТЕКС- КОРАБ
ДРИТА – ВАРДАР (Ф)
ВЕЛЕШТА – КАДИНО

ВМФЛ Исток 1.коло

ПЛАЧКОВИЦА – ТИКВЕШ
РОСОМАН – СЛОГА ВИНИЦА
САСА – БРЕГАЛНИЦА
ПОБЕДА – КИТ ГО
КОЖУВ – ОСОГОВО