Неколку интересни средби во осминафиналето донесе денешната ждрепка за осминафиналето на англискиот Карабао Лига Куп.

Од големите фаворити најлошо мина Манчестер Сити, кој силите ќе ги одмери со Вест Хем, кој синоќа го елиминираше Манчестер Јунајтед.

Тежок противник доби и Арсенал, кој ќе игра против Лидс.

Денес се одржа ждребот за осминафиналето од англискиот Лига Куп.

Најтежок противник доби Манчестер Сити и ќе ги одмери силите со Вест Хем, кој синоќа го елиминираше Манчестер Јунајтед.

Интересен ќе биде и дуелот помеѓу Арсенал и Лидс.

Осминафинални парови:

Челзи- Саутемтпон

Вест Хем- Манчестер Сити

Престон- Ливерпул

Арсенал- Лидс Јунајтед

КПР- Сандерленд

Барнли- Тотенхем

Стоук- Брентфорд

Лестер- Брајтон