Капитенот на Украина, Андриј Јармоленко беше еден од најдобрите играчи на теренот во дуелот со Холандија од 1 коло на ЕУРО 2020 но и покрај тоа неговата земја загуби со 3:2.

Крилниот напаѓач на Вест Хем пред дуелот со Македонија, закажан за в четврток испрати порака до фановите на Украина.

„Вашата верба и поддршка ни даваат сила, немавме среќа. Ќе бидеме посилни во следниот натпревар. Кој е со нас?.“ – прашува Јармоленко.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Yarmolenko Andrey (@yarmolenkoandrey)