Струга ТЛ и Јетон Бекири се разделија по денешниот пораз од Шкупи 1-2.

Прволигашот од Струга има очаен старт во вториот дел од сезоната, во договор со клубот, разделбата беше неминовна.

Бекити е трет тренер кој оваа недела доби отказ, пред него Шкупи му врачи отказ на Ќатип Османи, Академија Пандев го смени Југослав Тренчовски.