Манчестер Јунајтед во зимскиот преоден рок ќе биде активен, покрај најавите за ангажман на Санчо и Халанд за околу 200 милиони евра, можна е уште една голема зделка.

Островските медиуми пренесуваат дека преговорите со Реал Мадрид се одвиваат според планираното и можно е Герет Бејл да пристигне на „Олд Трафорд“ а Пол Погба да го засили Реал Мадрид.

Покрај трампата, „Кралевите“ ќе му доплатата на Јунајтед за ангажманот на Погба но засега не е познато колкава сум на пари е во прашање.