Манчестер Јунајтед има план да донесе најмалку две големи засулувања ова лето, но за да го оствари зацртаниот план мора да продава, познато е кои пет играчи го напуштаат клубот.

Џејдон Санчо и Калиду Кулибали се приоритет за Оле Гунар Солскјер, менаџерот на Јунајтед ќе мора да се откаже од пет актуелни играчи за да дојде до буџет да потпише со двајцата приоритетни играчи.

Пол Погба е првиот на листата, следуваат Лингард, Мартиал, Де Геа и Ерик Бејли.

Овие петмина со сигурност ќе го напуштат Јунајтед тврди САН.