Англиските медиуми тврдат дека Џејдон Санчо од ова лето ќе биде играч на Манчестер Јунајтед.

Оле Гунар Солскјер ќе може да смета на Санчо кој со сигурност ќе биде купен откако клубот обезбедил кредит од 140 милиони фунти за да го комплетира трансферот.

Јунајтед е во долгови од околу 500 милиони фунти, сепак клубот се реши за нов кредит за да го купи Санчо.

Пол Погба се уште е на продажба, Реал Мадрид и Јувентус е најсериозни кандидати но засега догвор нема.