Скај Спорт Италија тврди дека Манчестер Јунајтед понудил 80 милиони евра за Калиду Кулибали, но Наполи веднаш ја одби понудата.

Наполи не попушта, бара 100 милиони евра, под оваа цифра нема да се сложи на продажба.

Сенегалецот е на продажба но не за 80 милиони, Кулибали е желба и на ПСЖ кој исто така е во преговри со клубот од Неапол.

Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис попушти и ја спушти цџената на Кулибали од 120 на 100 милиони евра, но под таа сума нема да прифати да го пушти Сенегалецот, тврди Скај Спорт Италија.