Интер на сите начини се обидува да го доведе  Лукаку ова лето, Марота веќе ги договорил личните услови на репрезентативецот на Белгија но Јунајтед бара 80 милиони евра.

Дека Интер е многу заинтересиран за Лукаку говори фактот дека ги вклучил Икарди и Перишиќ во преговорите, сепак Солскјер не бил заинтересиран за никаква трампа.

Менаџерот на Јунајтед инсистирал на Милан Шкрињар , Интер од друга страна не сака да с еоткаже од својот дефанзивец  ипреговорите се во прекин .