Џејдон Санчо не е повеќе топ приоритет за Манчестер Јунајтед, тие се насочуваат кон Ерлинг Халанд и сите средства ги насочуваат кон Норвежанецот.

За потпис на репрезентативецот на Англија во игра остануваат три клуба и еден од Шпанија.

Ливерпул, Тотенхем и Челси од Англија и Реал Мадрид од Шпанија засега се најзаинтересирани клубови кои сакаат да го донесат Санчо.

Секако дека за Санчо треба да се одвои добра сума на пари, но трите клуба од Англија и „кралевите“ со сигурност имаат добра финансиска контрукција.