Манчестер Јунајтед и Сток требаа вчера да одиграат пријателска средба но таа беше откажана неколку часа пред почетокот бидејќи менаџерот Мајкл О’Нил беше позитивен на Ковид-19.

Стравувањата се реални кај Јунајтед бидејќи контакти имало, но засега е ппотврдено дека ниту еден од играчите не е под опасност од вирусот.

Стоук доцна вчера потврди дека нивниот менаџер Мајкл О’Нил е позитивен на Ковид-19, интересно е тоа што тој во претходните пет тестирања беше негативен.